Trixie Kołowrotek drewniany 28 cm

Kołowrotek z naturalnego drewna, gładki i cichy, zamknięta korkowa powierzchnia do biegania dla pewnego oparcia, ochrona kręgosłupa i stawów, zamknięta ściana kołowrotka przeciw zakleszczeniu się.

81,29 zł

Kołowrotek Trixie został wykonany z wysokiej jakości naturalnego, nieimpregnowanego drewna (zalecana impregnacja kołowrotka np. lakierem ekologicznym lub pokostem)

Znajduje się na bezpiecznym dla zwierzęcia stojaku.

Powierzchnia kołowrotka jest zrobiona na płasko by gryzoń miał lepszy uchwyt oraz by uniknął urazów łapek, które przy tradycyjnych kołowrotkach bez płaskiej powierzchni dość często się zdarzają.

Ważnym atutem dla właściciela zwierzaka jest to, że kołowrotek działa płynnie oraz jest niesamowicie cichy. Idealny profil koła ochroni kręgosłup gryzonia przed wszelkimi urazami.

Kierując się wyborem kołowrotka najważniejszym punktem jest jego średnica.

Odpowiednia średnica zapewni komfort dla gryzonia oraz co najważniejsze, zdrowie i pełne bezpieczeństwo. Zbyt małe rozmiary kołowrotka mogą przyczyniać się do poważnych uszkodzeń kręgosłupa takich jak przemieszczenie kręgów czy zmiany kształtu kości, a tego na pewno chcesz uniknąć.

Kolejnym ważnym elementem jest powierzchnia. Metalowe szczebelki przyczyniają się do urazów łapek szczególnie, gdy w trakcie biegu gryzoń nie trafia w nie a w przerwę między nimi. Dochodzi wtedy do otarć a nawet do złamania kończyny!

  • Średnica wew. koła: 28cm
  • Wysokość całkowita: 32cm
  • Podstawa: 29cm x 12,5cm
  • Szerokość bieżni: 8cm
  • kod producenta: TX-60923
2 Przedmioty

Specyficzne kody